Patarimai, kaip paprastai sukalibruoti monitorių

Monitorių
Patarimai, kaip paprastai sukalibruoti monitorių

Svarbu žinoti, kad kiekvienam monitoriui būtinas suderinimas arba kalibravimas todėl čia rasite kelis patarimus kaip tinkamai ir paprastai sukalibruoti monitorių. Gali kilti klausimas, o kam jeigu kompiuteris dirba puikiai? Apie viską išsamiai kodėl ir kam – rasite šiame tekste.

Būtent suderinimo esmė yra taisyklingai atvaizduoti paveiksliuką bet kokiuose vaizdavimo įrenginiuose ir pritaikyti spaudos spalvoms matyti. Tiesa, galima kalibruoti ir spausdintuvus, tačiau šia tema bus kitas straipsnis.

Taigi monitorių galima suderinti net keliais būdais:

Pirma: Parametrų suderinimas monitoriuje nustačius temperatūra 6500K.

Antra: Vizualus derinimas naudojantis specialiomis programomis, kaip datacolor spyder, x-rite calibration, DisplayCAL, bet tam reikia turėti monitoriaus kalibruoklį. Labiausiai naudojami kalibruokliai yra X-rite ir Datacolor Spyder.

Trečia: Užsakius monitorių kalibravimo paslaugą www.kalibruok.lt puslapyje.

Toliau detaliau bus aptariamas pirmas monitoriaus kalibravimo būdas. Be to, šio žingsnio dažniausia užtenka fotografams mėgėjams.

Apšvietimas – būtina pasirūpinti tinkamu patalpos apšvietimu. Tiesa, monitoriaus vieta neturi būti apšviesta itin ryškiai. Specialistai teigia, kad monitoriaus apšvietimui geriau nenaudoti kaitrinių lempučių, nes jos skleidžia geltoną apšvietimą. Todėl geriausia jie rekomenduoja rinktis dienos šviesos lemputės kurios atitinka 5800K arba 6500K spalvines temperatūras.

Vaizdo dydis ir spalvų skaičius – ant darbalaukio ekrano nustatymų langas ieškoti: Display properties < Settings (nustatomas vaizdo dydis). CRT monitoriams galite pasirinkti kokį norite dydį, o  plokščiuose LCD monitoriuose – reikia nustatyti bazinį (matricos) vaizdo dydį, nes tik baziniame režime LCD monitoriai vaizduoja optimaliai ryškiai. Beje, svarbu pasitikrinti ekrano atnaujinimo dažnį: Advanced>Monitor>Screen refresh rate. Specialistai siūlo nustatyti maksimalų dažnį, kuriame monitorius gali rodyti vaizdą. Kadangi nuo dažnio priklauso jūsų darbo komfortas ir akių sveikata. Ar žinojote, kad 75 Hz vargina akis, o 90 Hz – komfortiškas.

Spalvinė temperatūra – tarkim, geltonos šviesos spalvinės temperatūros reikšmė apie 5500K, o mėlynos – apie 9300K. Monitoriuje paprastai būna nustatyta 7500K spalvinė temperatūra. Ši šviesa šviesesnė, ryškesnė, tačiau yra melsvo atspalvio, todėl būtina perstatyti į 6500K.

Šviesumas ir kontrastas reguliuojant šviesumą svarbu nepamiršti, kad šviesiausi ir tamsiausi pustoniai turi aiškiai skirtis. Todėl kontrastą būtina padidinti iki maksimumo arba palikti rekomenduojamą gamintojo kiekį.

Gama yra pilkų arba vidutinių pustonių šviesumas. Tačiau monitoriuje gamą reguliuoti galima labai retai. Įsidėmėkite, kelias taisykles. Paprastai sureguliuoti gamą įmanoma su QuickGamma arba MCW programomis, rekomenduojama 2.2 gama.

Sekite mus facebook puslapyje: https://www.facebook.com/Kalibruok.lt/